То яка вона? автоматична реєстрація податкової накладної
21.06.2021

Завдяки вдалим “реформам” та запровадженню автоматизації, більшість бухгалтерів вже мабуть на пам’ять знають не податковий кодекс, а молитву “Отче Наш”.

Адже після подачі на реєстрацію чергової податкової накладної, нічого іншого не залишається як тільки молитися.

Адвокат Юридичної компанії “Lawyers Brothers” Роміс Чакалов вирішив розібратися з механізмом так званої “безумовної реєстрації”.

І так, відповідно до діючого порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, кожна податкова накладна проходить автоматизований моніторинг на предмет відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків.

Реєстрація податкової накладної не підлягає зупиненню, якщо така відповідає хоча б одному критерію:

– податкова накладна не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

– обсяг постачання, зазначений в податковій накладній, що зареєстровані у ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації податкової накладної, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним і тим же платником ПДВ, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, а керівник – посадова особа такого платника є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох компаніях;

– одночасно виконуються такі умови:

1. Загальна сума податку на додану вартість сплачена за останні 12 календарних місяців, становить більше 1 млн. гривень;

2. Значення показника D становить більше 0,05.

3. Значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою: P = Pм х 1,4

Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку.

– у податковій накладній відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

Як видно з наведеного переліку критеріїв,  потенційно кожна податкова накладна має шанси на автоматичну реєстрацію в ЄРПН.

А в протилежному випадку, податкова накладна перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку та відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Тема критеріїв та позитивної історії платника ПДВ, а також поради для успішної реєстрації в ЄРПН будуть розкриті в наступних публікаціях.