Адвокат захистив право клієнта на торгівлю пальним
16.07.2021

Обставини даної справи очевидно знайомі багатьом роздрібним торговцям пальним, які отримували ліцензії після 01 липня 2019 року.

Так, після внесення чергових змін у профільному законодавстві, серед переліку документів які потрібно було подати податківцям для отримання ліцензії, був акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, сертифікат або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів АЗС (АГЗП) в експлуатацію.

Проте, в 2019 році податківці самі ж вважали, що вказані документи мають подавати не всі торговці пальним і успішно видавали ліцензії.

Але, починаючи з середини 2020 року позиція ДПС України змінилася і усім територіальним органам був направлений лист, за яким була надана фактично вказівка анулювати ліцензії усім роздрібним торговцям пальним, які під час отримання ліцензії не подавали копій документів про введення АЗС (АГЗП) в експлуатацію.

На жаль, така ж доля спіткала і нашого клієнта.

Однак, адвокат Юридичної компанії «Lawyers Brothers» Роміс Чакалов переконав суд в протиправності розпорядження податківців про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Рішенням суду було скасовано розпорядження та зобов’язано податківців поновити запис в реєстрі про ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним видану клієнту компанії.

Така перемога в суді має велику цінність для клієнта, оскільки після анулювання ліцензії, клієнт позбавився заробітку, вимушений був звільнити працівників та нести щоденні витрати на банальну охорону резервуарів з пальним, адже реалізувати пальне не можна, а через постійні коливання цін на пальне, стало неможливо зробити повернення пального постачальнику.

Таким чином, Юридична компанія «Lawyers Brothers» отримала чергову, але не останню перемогу, а також позитивний досвід, який допоможе у подальшому захисті прав наших клієнтів!