Податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню, якщо податківці не зафіксували факт ненадання документів
11.08.2021

Днями, в змагальному судовому процесі з податковою, вдалося отримати важливу для клієнта перемогу.

Справа цікава тим, що ГУ ДПС було прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування до клієнта «космічних» штрафних санкцій, на підставі того, що платник податків начебто не надав податківцям документів, які вимагалися під час перевірки.

Власне про ненадання документів, перевіряючі вказали в самому Акті про проведення фактичної перевірки.

Задовольняючи позовні вимоги, суд погодився з позицією адвоката Юридичної компанії “Lawyers Brothers” Ромис Чакалов про те, що податківці мають зафіксувати факт ненадання документів, в порядку передбаченому ст. 85 ПК України, а не обмежитися однією тезою в Акті складеному за результатом перевірки.

Обгрунтовуючи своє рішення суд, зокрема зазначив, що: «Мотивуючи вимогу про надання копій документів в рамках проведення перевірки, фіскальний орган зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у порядку, встановленому саме ст. 85 ПК України, що у протилежному випадку є порушенням з боку податкового органу норми прямої дії ст. 19 Конституції України.»

Такі порушення з боку податківців непоодинокі, однак суди не завжди звертають увагу на приписи ст. 85 ПК України, в частині неналежної фіксації факту ненадання документів і відповідних наслідків.

Сподіваємося така правова позиція буде більш поширеною.