Необхідність підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб
17.06.2021

11 липня 2021 року набирає чинності Положення про форму та зміст структури власності, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163, у зв’язку із чим в юридичних осіб виникає обов’язок в період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року, підтвердити відомості про своїх кінцевих бенефіціарних власників.

Перше за все, хто такі кінцеві бенефіціарні власники юридичної особи – це будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння). Тобто, кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, за загальним правилом, є фізичні особи, які є засновниками (учасниками) юридичної особи, а у випадку, коли засновником (учасником) юридичної особи є інша юридична особа, то кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи виступають засновники (учасники) останньої юридичної особи.

Для підтвердження відомості про своїх кінцевих бенефіціарних власників, юридичні особи зобов’язані подати державному реєстратору наступні документи:

1) заява про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;

2) структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

3) витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцезнаходження – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа-нерезидент;

4) нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи-нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи-резидента.

За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, передбачена адміністративна відповідальність, у формі штрафу, що накладається на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), у розмір від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000 грн. до 51000 грн.

У зв’язку із чим, рекомендуємо своєчасно зайнятися підготовкою документів, необхідних для підтвердження відомості про кінцевих бенефіціарних власників.