Володільців «євроблях» почала штрафувати поліція
29.08.2019

22 серпня 2019 року набрали чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, так відповідно до частини восьмої статті 121 – керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом України, а саме: порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту; транспортний засіб використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні; транспортний засіб передано у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України або не поміщувала в митний режим транзиту, – тягне за собою накладення на водія штрафу в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В той же час, відповідно до частити дев’ятою цієї ж статті 121 КУпАП повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною восьмою цієї статті, – тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Також поліції надали право зупиняти транспортні засоби з метою перевірки чи не порушив водій приписи вказаних норм.

Не встигли зміни набрати чинності, як поліція почала притягати до відповідальності водіїв авто з «євробляхами».

Так, до Юридичної компанії «Lawyers Brothers» звернувся клієнт, якому пощастило в перші години чинності нових змін, натрапити на пост патрульної поліції, яка склала одну з перших постанов про накладення штрафу в розмірі 8500,00 грн.

Наразі адвокати компанії готують документи для оскарження постанови в судовому порядку. Шанси на успіх є.

Доволі цікавою видається частина дев’ята статті 121 КУпАП за якою на водія авто з «євробляхами» накладається штрафу в розмірі вже 17 000,00 грн. з позбавленням права керування автомобілем протягом року та навіть з можливим оплатним вилученням авто на «євробляхах» – за повторне вчинення водієм правопорушення передбаченого частиною восьмою цієї статті.

Враховуючи наведену норму та неабияке бажання поліцейських штрафувати то вбачається, що другий штраф вже у збільшеному розмірі водій може отримати хоч і через декілька днів після складання першої постанови.

Раптом Вам не пощастить і Ви потрапите в схожу ситуацію, то в такому випадку радимо Вам заявляти клопотання про надання Вам можливості скористатися правовою допомогою адвоката, а також наполягати на складенні протоколу про адміністративне правопорушення.