Кримінальна відповідальність водіїв за вчинення ДТП з тілесними ушкодженнями
25.01.2020

Протягом останнього часу в місті Черкаси, мабуть і дня не минає без ДТП, в тому числі за участі пішоходів. Стрічки новин в соцмережах постійно поповнюються все новими і новими повідомленнями.

В преважній більшості випадків, причиною таких дорожньо-транспортних пригод є порушення водіями правил дорожнього руху. Трапляються ж і випадки коли до порушень встановлених правил вдаються самі пішоходи.

Проте, не всі водії, сідаючи за кермо та порушуючи правила дорожнього руху, усвідомлюють ту відповідальність, яка на них чекає у випадку скоєння з їхньої вини ДТП.

Тож з метою бодай якось вплинути на ситуацію на дорогах, хочеться довести до відома широких мас інформацію про кримінальну відповідальність, яка чекає на водіїв-порушників.

Так, ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України вказує на те, що якщо в результаті порушення водієм правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, потерпілому завдано тілесні ушкодження середньої тяжкості, водій карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Якщо ж ті самі злочинні дії водія спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, на водія чекає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого (ч. 2. ст. 286 ККУ).

А якщо в результаті ДТП загинуло кілька осіб, винні особи караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років (ч. 3. ст. 286 ККУ).

Критики зауважать, що в таких справах нікого не садять. І дійсно, з цим важко не погодитися, адже санкція вказаної статті передбачає види покарань непов’язані з позбавленням волі, але далеко не кожному може так пощастити.

Яку б міру покарання суд не обрав, варто пам’ятати, що водія притягнуть саме до кримінальної відповідальності, з усіма послідуючими наслідками. А це, як кажуть в народі «слід на все життя».

В будь-якому випадку, життя та здоров’я людини є найважливішою цінністю, а тому шановні водії, будьте обачними та не порушуйте правила дорожнього руху, оскільки через ваше: «я поспішав», може обірватися чиєсь життя!