Відновленно право водія на користування автомобілем на «Євробляхах»
15.07.2020

Адвокати АО «ЮК «Lawyers Brothers» домоглися відновлення права особи на керування, так званою «Євробляхою».

Суть спору полягала в тому, що водій який керував автомобілем з іноземною реєстрацією був зупинений працівниками поліції через 15 годин після набрання чинності ч. 8 ст. 121 КУпАП (Керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом України, а саме: порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту; транспортний засіб використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні; транспортний засіб передано у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України або не поміщувала в митний режим транзиту).

Як наслідок, водія було притягнуто до відповідальності за вчинення вище вказаного адміністративного правопорушення.

Через 11 місяців судової боротьби, суд став на захист водія, відновив його порушені права, постанову працівників поліції скасував та адміністративну справу закрив.

При цьому ухвалюючи рішення суд вкотре звернув увагу працівників поліції на ч. 2 ст. 77 КАС України, згідно якої законодавцем встановлено презумпцію вини суб’єкта владних повноважень та правдивості повідомлених позивачем обставин, доки суб’єкт владних повноважень не спростує їх.