Порядок зупинення реєстрації податкових накладних продовжує діяти
06.01.2020

Однією з гучних новин минулого року в сфері оподаткування, стало рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 червня 2019 року, яким було визнано протиправними та нечинними п. 10, п. 20, п. 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ № 117 від 21 лютого 2018 року.

Своє рішення суд мотивував тим, що на час вирішення спору по суті заявлених позовних вимог відсутній порядок, визначений Міністерством фінансів України, яким би врегульовувалось питання відмови в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄР ПН, а від так вказані положення є протиправними та нечинними.

10 грудня 2019 року з позицією суду першої інстанції погодився Шостий апеляційний адміністративний суд і відповідно рішення про протиправність окремих положень Постанови КМУ набрала законної сили.
Однак, «ейфорія» платників ПДВ тривала не довго, так як вже на наступний день, тобто 11 грудня 2019 року, ДПС України подала касаційну скаргу до Верховного Суду.

В свою чергу, суд касаційної інстанції 16 грудня 2019 року зупинив дію рішень судів нижчих інстанцій до закінчення перегляду таких рішень в касаційному порядку.

Тож на сьогодні, положення Постанови КМУ № 117 від 21 лютого 2018 року в частині зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування продовжують діяти, а податкові органи не втрачають жодної нагоди їх використовувати на «шкоду» платникам податків.

Проте не поспішайте опускати руки в боротьбі за право зареєструвати податкову накладну. Адвокати Юридичної компанії «Lawyers Brothers» мають позитивний досвід в таких справах, але пам’ятайте одним із головних елементів успіху є своєчасне звернення до адвоката на етапі подання контролюючому органу пояснень та документів.