Купити нерухомість чи отримати в дарунок?
23.12.2019

І так, ви один з тих щасливчиків які назбирали достатньо серйозний капітал, за рахунок якого можна придбати омріяну нерухомість.

На шляху до втілення мрії ретельно вивчили ринок, самостійно чи за допомогою ріелтора оглянули декілька варіантів, зробили свій вибір, перевірили документи і домовилися з продавцем про ціну.

Підійшли до головного юридичного нюансу – оформлення на себе нерухомості. І тут постало питання, що ж краще: договір дарування чи договір купівлі-продажу?

Даючи відповідь на згадане питання, слід визначити головні відмінності між договорами.

Дарування – це безоплатна передача у власність нерухомості, просто дорогий дарунок. В такому договорі про фактичну передачу коштів псевдо дарувальнику, не буде й згадки.

На відміну ж від дарування, договір купівлі-продажу – це оплатна передача майна у власність покупця, за визначену в договорі ціну.

Який би з договорів ви не обрали, ціль ви досягнете і станете власником нерухомості.

Проте, від виду договору залежить ступінь юридичного ризику втрати придбаного майна і наслідків такої втрати.

З такої точки зору, безумовно більше можливих негативних наслідків в договорі дарування, оскільки після укладання такого роду договорів існує велика ймовірність оскарження такого договору.

Адвокати Юридичної компанії «Lawyers Brothers» неодноразово стикалися з такими справами. Найпоширенішими підставами для оскарження договору дарування є наче б то помилка самого дарувальника, обман з боку обдарованого, підписання такого договору дарувальником в похилому віці, хворим або від імені дарувальника діяв представник за довіреністю. Позасудовими ініціаторами такого оскарження, як правило, є обділені родичі дарувальника які не отримали своєї вигоди від здійсненої угоди або звичайні шахраї.

Звісно у випадку визнання такого договору недійсним, ошуканому покупцю ніхто не поверне сплачених коштів.

Так, договір купівлі-продажу також може бути оскарженим, але на практиці такі випади стаються значно рідше. Крім того, навіть у випадку визнання недійсним такого договору, покупець може розраховувати на повернення сплачених коштів, хоча б тієї частини яка вказана в договорі.

Тож безумовно, слід віддати переваги саме договору купівлі-продажу. Як виняток, можна укласти договір дарування лише тоді, коли з певних причин не можна отримати згоду співвласників будинку на продаж своєї частки одним із співвласників.